top of page

Шурпа у Львові на Пекарської

Шурпа з баранини

А Ви знаєте як в Узбекистані по місту знайти найкраще місце, де готують саму смачний суп шурпа? По перше запитати у місцевих, вони вже точно знають де найсмачніша шурпа, принаймні в їхньому районі. Бо вони тут живуть й перепробували вже всі можливі місця. Чому саме "місця"? Бо рестораном, то не назвати, та й ні кафе, ні столова то теж не буде. Але ж шурпа є практично у всіх закладах громадського харчування. Але ж така, щоб від неї люди говорили окремо, їхали саме тудою, на обід чи навіть в ночі, і то що в меню таких закладів крім шурпа більш нічого немає -  таких місць небагато. Інша прикмета, то є велике скупчення машин біля того місця, де готують (як правило на обід). Люди, щодня їздять по місту в перевірені місця, щоб смачно поїсти. А у Львові, поцінувачі цієї східної страви - приходять на шурпу до "Чайхана Самарканд" на Пекарської вулиці. 

Зазвичай, шурпу готують в чайханах, або то є просто приватне подвір'я, де дома готують тільки шурпу. Правильно приготована в казані, каструлі, на відкритому вогню чи на газовій конфорці, шурпа, завжди ситна, ароматна, та різноманітна на смак. По традиції, м'ясо, картопля та морква нарізаються великими шматами. Для чого іноді до коси (коса - в перекл. з узб.  "посуд для супа") подають ще додаткову тарілку, щоб можна б було викласти на неї великі шмати м'яса, картопля та моркви. 

По технології приготування можна відокремити принаймні три види шурпи: 

  • шурпа, яка вариться (кайнатма шурпа)

  • шурпа, яка підсмажується (ковурма шурпа)

  • шурпа, яка готується шляхом томління (шурпа піті)

За кількістю та видами додаваних інгредієнтів шурпу не можна порахувати. Хтось зараз додає, і курятину, і свинину, томатну пасту та горошок. Тобто на що багата фантазія або що є під рукою, то і додається. Але ж якщо говорити про справжню, традиційну зупу як класична узбецьку шурпа, то  основні речи там: м'ясо (баранина чи телятина), морква, цибуля та картопля. Регіонально (наприклад, Шурпа по Самаркандські), традиційним є шурпа з нутом (мохара - або нохут шурпа). 

 

Шурпа - яки бувають види?

суп шурпа

Як дізнатися чи то є правильна шурпа? 

Правильна шурпа
  • Ви давно чули, чи читали про смачний суп шурпа. Або Ви навіть їли таку шурпу хоча б раз у житті в Криму, або у друзів узбеків. І вам це дуже нагадує ту саму, то може бути як раз та сама. 

  • Коли шурпа принесена на стіл, Ви перш за все вдихаєте аромат зупи, і Вам це дуже подобається - то є правильна шурпа! Шурпа має свій неповторний аромат.

  • Юшка в супі шурпа прозора або напівпрозора, світлого кольору. Це правильні кольори. Мутна юшка, або темного кольору, говорить за те, суп підігрітий, або перетриманий багато разів на вогню. 

  • На смак шурпа має бути більш "солодкою", ніж гіркою або соленою.

  • Якщо Ви гамселили цілу косушку (супницю) супа шурпа і не помітили як все з'їли, тоді то є правильна шурпа! 

  • Якщо ваші друзі, після Вашої поради, де поїсти смачну шурпу у Львові, Вам потім сказали що то було неймовірно, тоді то та сама шурпа, що треба. 

Спробуйте справжній узбецький суп шурпа у Львові на розі Пекарська/Терщаковців у закладі "чайхана Самарканд" або замовте онлайн доставлення шурпи та узбецького плову до дому. 

bottom of page