Плов узбецький у казані у Львові

Плов Самарканд

узбецька кухня

Продажа плову у старину

Історія 

одного невеликого але ж смачного відкриття

Про перші історії виникнення плову можна лише здогадуватись. Існує багато версій його походження. В одній із них слід згадати Олександра Македонського. Про його походи можна говорити багато та якраз на одному із них, коли ішов на перського царя Дарія, Македонському після важкого дня  настільки захотілось поїсти,що  він і наказав своїм воїнам зібрати залишки всіх продуктів і зварити все в одному казані. Так і вийшов плов.

Хочеться  згадати і Авіценну, якому якраз і приписують розшифровку назви плову (він мав напевно більш важливіші справи).

Насправді ж історія виникнення плову настільки проста, що мабуть ніхто і не здогадується. Він ж був створений звичайною людиною, яка просто захотіла їсти.

З роками наші пращури його покращували, добавляючи різні спеції і інгредієнти, але ж технологія приготування його в казані так і залишилась незмінною.

Готує плов узбецький

Традиція

Народи східних країн відносно консервативні. Напевно тому плов є одним з універсальних рішень в плані гастрономії. Його готують як при народженні, так і на весілля, як для гостей так і для родинного застілля щотижня. 

А ще на плов ходять з друзями майже щодня.

 

Для цього в кожному місті є свої невеличкі пловні ресторани. Замовляють тільки плов, салат, хліб та чай.

Правда, беруть 1 килограм плову на всіх,
(чого вже там) ... 
Ось і ми пропонуємо прийти на плов з друзями у Львові! Ви можете прямо зараз замовити плов на 3-4 особи і поїсти смачного плову (1 кг плову, салат, хліб, чай = 420 грн) ! 

Традіція узбецького плову Самарканд
Готуємо узбецький плов разом

Рецепт плова

Інгрідієнти завжди ті самі -
результат завжди різний

Олія - 300 гр

М'ясо - 1 кг

Цибуля - 200 гр

Морква - 1 кг

Рис - 1 кг

Сіль, перець, зіра

В казані (чавунному) розігрівається олія, кладеться м'ясо, цибуля, потім морква нарізаная соломкою. Доливається вода, приправи (сіль,перець,зіра). Рис викладається рівним шаром на зірвак. Перелопатити декілька разів і закривається кришкою на томління. Це дуже стисло про приготування плову!

ПОСТІЙНІСТЬ

Плов існує у світі вже пару тисяч років. А у Львові ми готуємо його щодня вже 5 років поспіль

ВІДОМІСТЬ

Узбецький плов внесено до списку 

нематеріальної 

спадщини 
ЮНЕСКО у 2016 році 

РЕКОРД

У 2007 році У Китаї приготували найбільший казан плову вагою - 1 тона. А пізніше в Узбекистані приготували 8 тон плову. Всім не вистачило.

ПРИСЛІВ'Я

Хто має гроші, той їсть плов, хто не має той їсть тільки плов

Yaroslav, Плов космос

Манти і Плов 11 з 10 Не очікували!

Дякую за таке місце :)
Нова сімейна точка для смачного местопровожденія

MamaiInessa, Затішне і смачне місце

Відмінне місце щоб поспілкуватися і смачно поїсти. Плов шедеврален, минти соковиті і смачні, баклажани-волшебни.компаніей 9 осіб, за 3 дні перебування заходили двічі!

R Z, Чудове місце

Плов це саме те блюдо яке як не якесь інше є лакмусовим папірцем зі сходу (як на мене), плов чудовий саме такий яким я його собі уявляв. Процвітання вам і побільше клієнтів.

Плов (на розі Пекарська/Терщаковців) - це:

- Плов, який готується в чавунному казані

- Узбецький плов, який готують узбеки

- Плов, який готується за рецептом приготування саме Самаркандського плову

- Обов'язково готується разом з часником, нутом, перцем чілі та (сезонно) з айвою

- Плов, в якому окремо викладаються шарами, але ж готуються разом: м'ясо, морква та рис

- Плов, в якому ідеально пдібрано співвідношення смаків: олії соняшникової, сафлорової, кунжутної та оливкової.

Плов в казані з бараниною, з часником та айвою

1. Плов краще їсти на обід. Ми готуємо плов щодня (окрім понеділка) на обід. Саме в той час, коли він приготований і відкривається кришка казану, він має найкращий смак. Саме на обід плов часто і розпродається.. 

2. Плов краще смакує, якщо його їсти не вилкою, а ложкою. Плов, то є комбінована страва. Вона готується з багатьма інгредієнтами, кожен з яких надає свій смак. Як раз за різномаїття смаків і цінується плов. Коли плов їдять ложкою, то смак плову буде кращим. Ложка плову з рисом, морквою, м'ясом та свіжими помідорами (а може ще і нут з  часником) як раз таки можуть краще передати це поєднання, ніж брати по окремо вилкою рис або м'ясо. 

3. Плов краще смакує гарячим і свіжим. Якщо порівняти смак свіжоприготованої та підігрітої страви, то не треба бути гурманом, щоб знайти багато відмінностей у смаку. Ніякий підігрів (на пательні, або в печі й не дай Боже у мікрохвильовці) не передасть смаку свіжоприготованого плову.

4. До плову пасує салат з помідорів. В Узбекистані обов'язково до плову замовляють салат з помідорів #шакарап або #ачічук. Ми ж додаємо трохи свіжих помідорів до кожної порції плову. Але ж Ви завжди можете замовити окремо повну порцію салату до плову. 

5. Якщо їсти плов, то краще їсти лише плов. Ви збираєтесь з друзями прийти на плов. Зарезервували столик, запитали чи буде плов й попросили залишити, наприклад плов на компанію. Прийшли й замовили спочатку салати, хтось захотів ще самсу (бо зголоднів трохи), а хтось бажає скуштувати для себе щось нове, наприклад ще й манти. А коли нарешті принесли бажаний плов, всі вже наїжені. Щоб насолодитися пловом, треба замовляти лише плов, салат та зелений чай. 

6. Зарезервуйте стіл заздалегідь. Зранку ми готуємо лише один казан плову. Буває так, що плов в нас замовляють на обід на доставку и може бути так що вже на 13 - 14 годину плову вже немає, або ми готуємо наступний казан плов та він буде готовий лише за 2-3 години. Щоб не дізнатись про все це у нас у закладі, просто зателефонуйте та уточнить на рахунок плову. 

Салат Ачічук

Класичний варіант. Салат з помідорів, огірків та цибулі з кінзою, базиліком та перцем чілі. 

Ханська м'ясна тарілка

Асорті з м'ясних страв на компанію: Баранина з курагою, Люля кебаб з рубленою телятини, Баранина з овочами-гриль,  Чалагач з телятини.

Самса на компанію

Запечене хрустке тісто з рубленою телятиною з томатно-часниковим соусом

До плова пасує

48 Пекарська, Львів

Одразу за кутом на світлофорі

Відкрити щодня  з 12:00 до 22:00

© 2019 - 2020   Чайхана Самарканд Львів

Чайхана Самарканд Львов Chaykhana Samarkand доставка їжі львів доставка обідів львів подарунковий сертифікат меню