top of page
лагман

лагман

узбецька кухня

лагман та інши страви узбецької кухні

- Ало, Чайхана Самарканд?

- Коли Ви відкриваєтесь? Так хочу той Ваш лагман що просто капець!

З розмови з клієнтом.

Невигадані історії

походження

Першим з страви лагман, безумовно, є лагман уйгурський та лагман дунганський. До цього часу ці види лагмана залишаються найпопулярнішими на території Середньої Азії. Проте чимало поцінувачів, які віддадуть перевагу саме узбецькому варіанту лагмана. 

iqmena, фудблогер

Узбекистан

лагман на столі
лагман дунганський

лагман дунганський

Дунганский лагман належить до других страв, У лагмані Дунганському і Уйгурському м'ясо і овочі проходять швидке обсмажування на сильному вогні й короткий час тушкується, У лагмані Уйгурському і Дунганському кожен компонент сприймається окремо, об'єднуючись в блюді в чудовий смаковий феєрверк.

суп лагман

лагман узбецький

Лагман узбецький, все ж ближче до густого супу. В лагмані узбецькому, час обсмажування менше, а тушкування відбувається значно довше. Лагман узбецький - гармонійне різномаїття смаків, злитих з самого початку воєдино.

чузма лагман - витягнутий лагман

складові

У будь-якого лагмана є дві складові. Довга локшина, саме її називають словом «лагман» і м'ясо-овочева підлива «ваджа».
 

На цій світлині лагман, тобто локшина, витягнута - чузма лагман. Ми навмисно не описуємо щодо процесу витягування локшини. В Узбекистані мало хто тягне локшину сам, навіть якщо вміє це робити. Ми готуємо чузма-лагман самотужки та майже щодня. В Узбекистані на будь-якому базарі можна купити пакет зі свіжою витягнутою локшиною.

 

Лагман буває не тільки чузма, витягнутий. Лагман може бути ще і Кесма - різаний. Ви цілком можете замісити звичайне тісто для локшини, розкачати його в великий тонкий пласт і нарізати на довгі смужки товщиною близько двох сантиметрів. Це і буде ваш Кесма лагман.

лагман - рецепт

Для заправки-ваджи:

Продукти розрахуємо приблизно на чотири порції.

М'ясо, нежирна м'якоть телятини або баранини - 300-400 г
Пара великих цибулин, 1 зелена редька, 2 невеликих моркви, фрагмент білокачанної капусти грам на 150, пара болгарських перців різного кольору, 3 помідори або столова ложка томатної пасти, головка часнику.
100-150 мл рослинної олії, сіль
Спеції: червоний пекучий перець, червоний солодкий перець (паприка), зерна кінзи і зіри, зірочка бадьяну.

Підготовка продуктів.

М'ясо порізати невеликими шматочками. Цибулю і болгарський перець - півкільцями. Моркву, редьку і Картоплю - невеличкими кубиками або брусочками.
Якщо використовуєте свіжі помідори, а не томатну пасту, то подрібніть помідори в томатну масу.
Часник розчавіть площиною ножа і дрібно порубайте.
Спеції розітріть до порошку.

 

Приготування.

В казані розігрійте олію. Обсмажте в олії м'ясо. Як тільки олія в казані просвітлиться від м'ясних соків, додайте цибулю. Обсмажуйте до жовтого кольору.
В процесі обсмажування введіть часник.

Як тільки цибуля пожовтіє, додавайте помідори або томатну пасту. Обсмажуйте приблизно хвилину все разом.
Далі додавайте моркву, редьку і картоплю. Обсмажуйте, помішуючи. В процесі обсмажування додайте всі спеції (крім бадьяна) і сіль.
Як тільки морква потемніє, картопля і редька стануть м'якими, додайте капусту і болгарський перець. Обсмажуйте ще пару хвилин, перемішуючи капусту з іншими компонентами.

Влийте в казан воду, в якій варилася локшина настільки, щоб вона ледь покрила вміст казана. Доведіть до кипіння. Зменште вогонь під казаном і тушкуйте пів години. Хвилин за десять до закінчення тушкування додайте розтертий бадьян.

 

Подавання.


Підготуйте глибокі каси (супові чаші). Викладіть на локшину м'ясо-овочеву заправку разом з густим бульйоном.

До супа лагман подайте гостру приправу лазджан,

Ваш лагман готовий!

суп лагман

Лагман смакує креще якщо його їсти з лазджаном та в компанії друзів!

bottom of page