top of page

Що потрібно знати про кольори плову: від білого до м'ясного

Оновлено: 13 квіт. 2021 р.

🥗 #Плов має різні відтинки.😽 Все залежить від того, як його готувати. Звичайно, якщо додавати при варенні плову різні спеції, які мають свій колір, то воно і буде такого відтінку. Наприклад, в Ташкенті (місто є таке 😉), часто до плову додають один з підвидів крокісу 🥀, якій з успіхом продають на ринках як "справжній шафран". До справжнього #шафрану, якій має інтенсивний аромат він звичайно не дотягує, але ж як натуральний барвник може використовуватися в гастрономії.

Плов треба готувати так, щоб він мав свій колір без сторонніх барвників та смаків! 💯

Плов жовтого кольору, самаркандський
Плов по самаркандськи, зроблено у Львові. Фото: Чайхана Самарканд, Львів

Колір плов буде світліший, якщо зірвак не буде довго варитися. І навпаки, плов буде темніший, якщо м'ясо з цибулею обсмажувати довше ніж зазвичай, поки там не з'явиться коричневий наліт. Саме він потім надає плову колір та присмак. Кількість м'яса має бути достатньою, щоб передати колі та смак. Якщо роблять плов з 0,5 кг м'яса на 1 кг рису, то воно не буде мати того кольору та смаку як плов з 2 кг м'яса. Крім того має значення, чи м'ясо нарізано дрібненько перед смаженням чи великими кусками. Ми ріжемо м'ясо на плов великими кусками.


Світлий кольор плову у хорезмського плову
Плов по-хорезмськи, світлого кольору. Фото взято з сайту edimloma.ru

Білий колір плову може бути, якщо давати мало м'яса, не сильно його обсмажувати. І рис варити не тривалий час. Більше давати йому пропаритися та носитися вологістю під кришкою казана. Такий плов більш дієтичний, утовчений - має мало олії, нежирний й передає більше смаку рису та моркви.


Червоний колір плову надає степеня обсмаження м'яса, або особливий сорт рису. Такий рис можна купити у узбеків на ринках або в онлайн-магазинах. Називається він #девзіра - червоний шліфований або нешліфований рис. Але ж то не є дуже поширений сорт рису. Він має популярність лише у певних регіонах Узбекистану.


Плов з рису девзира. Колір плову більш червоний, темний
Плов Анджинанський з рису девзіра. Фото з сайту https://xcook.info/plov-uzbekskij-andizhanskij.html

Плов самаркандський готують також з додаванням особливої олії з рослини #сафлор.

Сафлор фарьувальний для виготовлення оліі, для плову.
Сафлор фарбувальний: для кольору та смаку плову. Джерело фото: https://agrovesti.net

В Узбекистані воно відомо як зігірна олія (зігір еги). Тягуче, в'язка нерафінована сафлорова олія має темний колір і також додає не тільки кольору до рису у плові, а також і особливий смак.🔔Найсмачніший плов завжди той, якій щойно приготувався. Відкривається кришка казану, і з казана з клубом пару їде аромат рису, моркви, м’яса та спеції.

🕧 Майте на увазі – свіжий плов ми готуємо щодня приблизно на 12-13 годину дня. Буває так, що ми ще не приготували, а в нас вже замовляють 10-15 порції на доставлення їжі. Тому, якщо бажаєте поїсти смачного плову щойно з казану, замовляйте заздалегідь. Актуальна інформація про те, коли буде готовий плов в казані, завжди викладається на нашому сайті, в "Доставка їжі" - М'ясні страви - Плов. (https://www.samlviv.com/zamoviti-onlajn)

👉Лайфхак до плову: плов буде смачніше їстися, якщо його їсти ложками. В ложку 👀 має по можливості буде зачерпнуто: рис, морква + салат з помідорів 🍅та огірків 🥒🥒. Оце буде справжня смакота! Смачного!165 переглядів0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page