top of page

Манти і хінкалі – що загального і що різного!

Оновлено: 13 квіт. 2021 р.


Манти не хінкалі, а хінкалі – не #манти. Але ж і ті, і ті можуть бути дуже смачні!


Різниця між мантами і хінкалі все ж такі є❗

Манти – це національне блюдо народів, що населяють Середню Азію, провінції Сінь-Цзян у Кітає, Туреччину та Крим. Хінкалі – національна страва народів Кавказу. Батьківщина хінкалі – Сакартвело.


Манти на пару

✔ Тісто для хінкалі завжди робиться прісним, для нього вам знадобляться тільки борошно, вода і сіль. Тісто для мантів теж часто прісне, але є кухари, які додають в нього яйце. Деякі народи (наприклад, уйгури) в холодну пору року роблять манти з дріжджового тіста. Тісто на манти зазвичай тонкіше, ніж тісто на хінкалі.
✔ Є деякі відмінності і в начинці. У хінкалі це завжди м’ясо (яловичина і свинина, рідше – ягнятина), частіше у вигляді перемеленого м’ясу, але може бути і рубаним. Його добрячі приправляють спеціями і додають багато зелені. У манти начинка більш різноманітна: це переважно рубане м’ясо (може бути і фарш), або м’ясо і картоплю, картоплю з салом, м’ясо з гарбузом або морквою, гарбуз. Обов’язково – ріпчаста цибуля. Для соковитості в манти можуть додавати курдючний баранячий жир. Перевага віддається баранині (ягнятині), яловичині, можна брати свинину, козлятину і навіть конину.


✔ Манти відрізняються від хінкалі формою. Вони схожі на конвертики, які можуть бути округлої, трикутної або квадратної форми. При цьому манти або закриваються зверху повністю, або мають маленькі отвори. Хінкалі – це невеликі мішечки, які завжди герметично закриті.


Манти готуються у особливому баняку – мантоварці (манти-касон). Спосіб приготування – на пару. Хінкалі же готуються, як звичайні пельмені: викладаються в кип’ячену, підсолену за смаком воду і очікується, поки вони ні спливуть. Хінкалі перед подачею рясно посипають чорним перцем, бажано – грубого помелу. Манти змащують маслом і їдять зі сметаною, чаккою (сузьмою) або цибулевим-томатним соусом.


✔ Хінкалі потрібно їсти руками. Їх беруть за «хвіст», акуратно надкушують і випивають накопичився всередині пряний м’ясний бульйон. Сам «хвіст» в їжу вживають рідка, залишаючи його на край тарілки. Манти можна їсти руками або виделкою і ножем, вони з’їдаються повністю. Смачного!<!-


833 перегляди0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page