Пошук
  • Чайхана Самарканд

Манти - готуємо разом

Оновлено: квiт 12

Корені традиції узбецької кухні тягнуться ще глибоко від часів Перської імперії. Але ж як раз манти були у свій час принесені до Узбекистану із боку Китаю. Саме дунганам і уйгурам можливо належить право бути носіями цієї гастрономічної зірки. Але ж вже з XX сторіччя манти стають безпосереднє частиною узбецької гастрокультури в одному ряду із такими стравами як плов, лагман, самса або шурпа.Сьогодні поговоримо про #манти. Розкажемо що це за страва, як її готувати і їсти.

Перш за все, на перший погляд манти можуть здаватися великими пельменями, але це зовсім не так, бо готують їх зовсім по-іншому.


До речі, а як ви називаєте манти? Невже мАнти? Цілком невірно, майже все іменники в тюркських мовах мають наголос на останньому складі, тому тількимантИ! І ще, манти—це вже середній рід, однина, тому викручуватись з цього приводу не варто.


Манти, одне з багатьох страв узбецької кухні, яке дає простір для невгамовної фантазії кухаря, адже незмінним залишається лише склад тесту, а начинки сміливо варіюються в залежності від пори року, смакових переваг, а головне, достатку того хто готує. Так фарш може складатися з баранини або яловичини, з додаванням картоплі або ише з картоплею. Із зелені, з ріпи, з гарбуза, з болгарського перцю і навіть з помідор. Головне, що б під рукою завжди в достатку були лук і думба (баранячий жир). Хоча якщо немає, так і не потрібно, можна приготувати і з того що є.


В стравах узбецької кухні використовується переважно баранина та телятина, рідше конина.


Отже, для початку Вам знадобляться:

  • баранина або телятина

  • цибуля

  • баранячий або яловичий жир

  • борошно

  • вода

  • сіль і перець

  • східні спеції (які ви знайдете вдома)


Начебто список невеликий, побачимо, що з цим робити далі

1. Треба як найменшими шматочками нарізати баранину. Манти готуються лише з рубленого м‘яса. Тому навіть не думайте робити фарш‼


2. Далі цибуля, її потрібно досить багато, майже стільки ж, скільки і м‘яса🤫 Це дуже важливо для смаку начинки, так як цибуля робитиме м‘ясо більш соковитим‼

Тепер змішайте м‘ясо з цибулею, додайте солі, перцю і спецій


Ми зробили начинку) Поки все елементарно просто. А тим часом займемося тістом😉

1. Яйце збийте з дрібкою солі, добавляючи трохи води і борошна.


2. Замішувати тісто потрібно доти, поки воно перестане прилипати до рук. Також воно має бути трішки жорстким за рахунок яєць, зате це не дасть тісту розвалитися під час теплової обробки.


3. Далі ми зазвичай розкачуємо тісто у великий лист, складаємо його заширшки десь по 10-15 см шарами один на одині потім розрізаємо на частини по 10-12 см. Відрізані частини розстилаємо по довжині один на один та розрізаємо на рівні частини по 10-12 см. В нас виходять квадратики тіста. Або робите все як і на вареники, але з одним винятком: тісто має вийти в діаметрі близько 10 см. Саме з такими великими заготовками можна буде не боятися, що тісто розірветься.


І тепер дуже важливий крок, я прикріплю картинку як можна їх зліпитиГотують цю страву на пару в манти-каскані (емність з декілька рівнямі на які кладуться манти). Хоча якщо в вас може бути і звичайна пароварка 👍 Отже, викладіть ваші манти в пароварку. Після закипання води їх потрібно залишити під кришкою ще 40-45хв. Готові манти подавайте із сметаною, або підсмаженою цибулею з томатним соусом. Манти можна їсти і руками, щоб сік не витекав. Так буде смачніще.

Смачного ❣

19 перегляд

48 Пекарська, Львів

Одразу за кутом на світлофорі

Відкрити щодня  з 12:00 до 22:00

© 2019 - 2020   Чайхана Самарканд Львів

Чайхана Самарканд Львов

Логотип Чайхана Самарканд Львов Logo of Chaykhana Samarkand